עסקה טובה

 
 
 
   
 
רמקולים שקועים

 רמקולים שקועים מגיעים עם תשתית לקידוח והברגה בקיר.


פורסם: 3/22/2020

מאמר זה שייך לקטגוריית טיפים

 רמקולים שקועים – אביזרי השמע האיכותיים לקולנוע הביתי

רמקולים שקועים מגיעים עם תשתית לקידוח והברגה בקיר. בכך, הם חוסכים מקום בגו-החדר ומאפשרים מראה אסתטי ויפה כמו בקולנוע אמיתי, עם הפרדה ברורה בין רכיבי סאונד תלויים לרכיב הצפייה (המסך) שנמצא מתחת. מומלץ להוסיף עוד רמקולים רגילים שיונחו לצד מסך הטלוויזיה, וכך אתם מפזרים את הסאונד גם מלמעלה וגם מלמטה. מה צריך לדעת כשבוחרים רמקולים שקועים לקולנוע ביתי?

רמקולים ללא מגבר

הרמקולים צריכים להגיע ללא מגבר עליהם, בהפעלה פסיבית. למעשה, המילים "הפעלה" ו- "פסיבית" הן סותרות, כי הפסיביות של הרמקולים אומרת שאין להם הפעלה. אין להם מתג On Off וגם לא כפתורים סיבוביים לווליום. האמצעי היחיד שיש להם הוא כבל חיבור לאמצעי הגברה, רסיבר ומגבר או ישירות למגבר. מדוע תכונה זו חשובה ברמקולים? משום שבלעדיה, הייתם תלויים במגבר שהיה מונע מכם לחצוב את הרמקולים (אחרת לא ניתן היה להגיע אליו בשל היותו חצוב בקיר). בנוסף, מגבר כזה צפוי מוגבל בטווח העוצמות שלו, שלא כמו מגבר עצמאי.

טווח תדרים גדול – רמקול מרובה מגנטים

בדרך כלל כאשר יש לרמקול 2 פתחי שמע, רשת ברזל ומגנט רך, או 2 מגנטים, המשמעות היא שהוא קולט גם צלילים מאד גבוהים וגם צלילים מאד נמוכים. אל תתבלבלו: גם אם יהיו לכם מגבר חזק ורסיבר משוכלל, הם כאמצעי הגברה לא יוכלו לעזור לכם להביא באסים לחדר אם הרמקולים שלכם לא בנויים לקלוט אותם. לכן, חשוב לרכוש סט שבכל יחידת רמקול יש הרבה מגנטים, 2 לפחות בקטנים שבהם, על מנת להבטיח שתקלטו את כל הצלילים והקולות שיושמעו מבעד למסך הקולנוע הביתי.

תשתית חציבה יציבה וחזקה

זוהי בדיקה שאינה עוסקת בסאונד, אמנם, אבל רצוי לוודא שהחלקים שצפויים להיות מחוברים לקיר חזקים ואיכותיים, מרובי ברגים, ורצוי עם חורים עבים שיבטיחו תלייה יציבה על הקיר. בדרך כלל, רמקולים אלו מגיעים עם תשתית נפרדת בדמות מסגרת מתכת או פלסטיק, ומחוברים אליה באמצעות מסילה לאחר שזו נקדחה ונחצבה בקיר. אם נתקלתם בסט רמקולים תלויים שמורכב בסגנון הזה, כנראה שלפניכם סט יציב שצפוי להישמר תלוי למשך שנים רבות מאד ולספק לכם סאונד מהחלק העליון של קירות החדר.