עסקה טובה

 
 
 
   
 
טיפים לרכישת דלתות כניסה לבתים משותפים

דלתות כניסה

טיפים לרכישת דלתות כניסה לבתים משותפים בבניין משותף, דלת הכניסה מתוכננת על ידי היזם ומיושמת על ידי הקבלן. יחד עם זאת, וועד הבית בבניין י


פורסם: 2/7/2016

מאמר זה שייך לקטגוריית טיפים
טיפים לרכישת דלתות כניסה לבתים משותפים
 
בבניין משותף, דלת הכניסה מתוכננת על ידי היזם ומיושמת על ידי הקבלן. יחד עם זאת, וועד הבית בבניין יכול לקבל החלטה, בשיתוף עם כלל הדיירים, שצריך להחליף את הדלת. כך או כך, השיקולים בבחירת דלתות של פנדור חברת הדלתות הגדולה בישראל צריכים להתבסס על:
 
·         חזות הבניין.
 
·         טיב חומרי הייצור של הדלתות.
 
·         סוג המנעול המבוקש: מכני או חשמלי.
 
טיפ מס' 1 – בחנו את חזות הבניין
 
בבניינים המתבססים על צבעים קרים כגון לבן או אפור, הדלת תיראה שונה מבניין המכיל צבעים חמים בגוון חום-כתום. יחד עם זאת, ייתכן כי הדלת תנבע מאותו דגם בשינוי צבעים. כך, למשל בדלתות זכוכית עם פרופיל אלומיניום, כאשר הן בצבע הטבעי שלו, אפור כהה, ניתן להציבן בבניינים לבנים ובהירים, לעומת צביעה לגוון מוזהב או כתום שתתאים יותר לבניינים המתבססים על צבע כהה וחם.
 
טיפ מס' 2 – בדקו היטב ממה הדלת שלכם עשויה
 
דלתות כניסה לבתים משותפים צריכות להיות חזקות, ובעלות מנגנוני הגנה מפני זעזועים והתנגשויות. כך, למשל, פרופיל אלומיניום היא בחירה מעולה, אבל אין בה תועלת אם הזכוכית אינה מחוסמת ואינה מכילה ואקום. זכוכית רגילה חד שכבתית יכולה להתנפץ בקלות ולהעמיד את העוברים והשבים בסכנה, מה גם שזו עשויה להיות פרצה הקוראת לגנב אם זו דלת בה גודל הזגוגית גדול מספיק כדי לאפשר מעבר של אדם. לדלת אלומיניום יש גם יתרון כלכלי ברור מאד: בדרך כלל היא משווקת עם כלל עבודות האלומיניום בבניין, וזה אומר שהיא מגיעה עם אינטרקום ומערך תיבות דואר.
 
טיפ מס' 3 – התאימו את סוג המנעול הרלוונטי לכם
 
מנעול לדלת כניסה יכול להתבסס על חשמל או על מכניקה. יזם המתכנן בניית בניין בתל אביב, ולאחר מכן הוא מעוניין להעתיק את אותו בניין, באותו מקט אדריכלי, לאלעד יצטרך מנעולים שונים לכל אחת מן הדלתות. בעוד אשר בתל אביב יעדיפו מנעול חשמלי, באלעד יסתמכו על המנעול המכני – שכן לא ניתן לנתק את החשמל שחצוב בתוך קירות הבניין. פתיחת המנעול יכולה להסתמך על אינטרקום או קודן, או שניהם גם יחד. זו האופציה העדיפה מבין השלושה, שכן אז ניתן לפתוח את הדלת בכל מצב, גם כשאין איש בבניין, ואתם הדיירים היחידים באזור.