עסקה טובה

 
 
 
   
 
מערך סיור מבצעי שנדרש לתפעל פרצה לבית

 אחד הפרמטרים החשובים בחברות אבטחה הוא מערך הסיירים


פורסם: 6/7/2020

מאמר זה שייך לקטגוריית טיפים

 מערך סיור מבצעי שנדרש לתפעל פרצה לבית

אחד הפרמטרים החשובים בחברות אבטחה הוא מערך הסיירים: איכותו, יכולתו ומעשיו בפועל לאחר שנשלח לתפעל אירוע. לקוחות פרטיים ומוסדיים של חברות אבטחה ומיגון עלולים להזדקק לסיירים בכל מיני תרחישים: כאשר ביתם נפרץ והתקבלה התראה ממערכת האזעקה, כאשר הם באירוע אולם או גן אירועים שהם יזמו והתבצעה פריצה לתוכו או בוצע מעשה כיוס וגניבה ברחביו ואפילו כאשר פורץ עימות אלים במגרש החנייה שמסביבו. מערך סיור מבצעי צריך לתת מענה לאתגרים הללו ועל כן עליו להיות ניחן בתכונות הבאות.

סיירים יוצאי יחידות קרביות וביטחוניות בעלי סיווג בטחוני גבוה

רק סיירים ברמת סיווג ביטחוני כזו יוכלו לתפעל ביעילות אירוע אלים או עברייני בזמן אמת. אם מעוניינים כי הפורץ יילכד בסופו של דבר, איתורו לבד לא מספיק אם אין אנשים שידעו לנטרל אותו בכוח. אבל זהו כמובן לא הפרמטר היחיד שנדרש. רוב העבודה בסיור היא עבודה חכמה שצריכה למנוע ככל הניתן עימות כוחני על מנת להערים על הפורץ או על העבריין ולעצור אותו בלי שימוש בכוח אלא בזמן הפתעה.

חיבור למוקד משוכלל עם מקבלי החלטות חכמים

עוד נושא שמאד חשוב לשים אליו לב הוא מנהלי המשמרת של מערך סיור מבצעי ומעליהם – מנהלי המוקד וחדר הבקרה. הם צריכים לעסוק, לצד הניהול השוטף, גם בבקרה ובמודיעין ולספק לעובדים שלהם כלים שיסייעו להם להגיע לחשודים וללכוד אותם. הכלים הללו יכולים להיות מידע על הדרך בה נראה החשוד, ואפילו התבוננות בזמן אמת על טלוויזיות במעגל סגור בתוך חדר הבקרה וזיהוי שטחים "מתים" שהסיירים לא רואים, על מנת לדווח להם על תנועה חשודה. רק שיתוף פעולה בין מערך סיור מבצעי לבין המוקד יאפשר לפעולה להיות חכמה, כזו שתייעל את לכידת החשוד.

המלצות ממאובטחי עבר – יתרון

כמובן שאם אתם לקוחות מתלבטים, הצעד הכי חכם מבחינתכם יהיה להתייעץ עם מאובטחים קודמים או קיימים לגבי מערך סיור מבצעי ומוקד תואם. אם הם יספקו לכם רשמים חיוביים על חברת אבטחה, זה סימן שיש לכם עם מי לעבוד ועל מי לסמוך כשאתם מאובטחים, בין אם זה באירוע באולם אירועים ובין אם זה בביתכם הפרטי עם מערכת אזעקה.